Bloger, laureat Konkursu Blog Roku 2011 w fotelu burmistrza Wadowic

Druga tura wyborów samorządowych wielu miejscach przyniosła spore niespodzianki. Często, nieoczekiwanie dla samych kandydatów, nowymi włodarzami zostali ludzie młodzi, niezwiązani z polityką od wielu lat i eliminujący z gry „starych wyjadaczy”, jak w przypadku Mateusza Klinowskiego.

Nowym burmistrzem Wadowic po drugiej turze został laureat konkursu Blog Roku z 2011 roku w kategorii Polityka i Społeczeństwo Mateusz Klinowski.

Mateusz.K.

Wyróżniony trzy lata temu przez Janinę Paradowską autor bloga dał się poznać jako lokalny aktywista i zdeklarowany zwolennik narkotyków. Fotel burmistrza nie będzie jego politycznym debiutem, gdyż bloger sprawował już funkcję Radnego Miasta w poprzedniej kadencji.

Swoją konkurentkę Ewę Filipiak, sprawującą funkcję burmistrza od dwudziestu lat, pokonał w drugiej turze (zdobywając 56,8 proc głosów).  Jego zwycięstwo jest traktowane jako największa wyborcza niespodzianka w Małopolsce.

Mateusz Kalinowski to naukowiec, wykładowca Wydziału Prawa i Administracji UJ, aktywista i lokalny polityk. Jego blog, który prowadzi nieprzerwanie od października 2009 roku, to „radykalny głos pokolenia JP2 z miasta, gdzie wszystko się zacięło” – czytamy w opisie.

Jak bloger sprawdzi się w fotelu burmistrza? Mieszkańcy zapewne niecierpliwie czekają na spełnienie wyborczych obietnic. Nowy burmistrz ma na to cztery lata.

7 myśli nt. „Bloger, laureat Konkursu Blog Roku 2011 w fotelu burmistrza Wadowic

  1. ~I.M.K.

    Gratuluję Oficerskiej odwagi do wystartowania na tak Eksponowane Stanowisko w Mieście gdzie „Czwarty Wymiar- czyli czas są modyfikowane aby zaoszczędzić na Remoncie jednego z bardziej znaczących zabytków – czyli Domu Rodziny Wojtyłów). Szczerze, przy Obecnym Stanie Wojny informacyjnej i zastosowaniu technik PSI młodsi ludzie z wiedzą o konsekwencjach w zakresie procesu decyzyjnego są bardziej WIARYGODNI niż osoby „wyedukowane przez uciekające do Konspiracji Służby specjalne byłego NRD – STASI na Kursach dla Kuratorów Oświaty na początku lat 90 XX wieku, kursach Akwizytorów Amerykańskiego Offsetu z Sieci Network 21 z czasów początku III RP). Pan Matuesz Klinowski – to ostatecznie człowiek który dobrowolnie ODBYŁ służbę wojskową już w III RP i chciał ŻYĆ lepiej niż przeciętni Pracownicy naukowi UJ – uzależnieni od „bogatych Klientów, kredytu hipotecznego na willę na Woli Justowskiej czy w Zielonkach pod Krakowem”. Zresztą w perspektywy jeszcze jednego roku obecności NATO na Naszych Poligonach – lepiej, że ludzie starają się wyciągać wnioski a nie „robić to co zawsze wypadało”. Kraków jako Miasto- Garnizonowe stał się także poligonem Technik PSI…czasem Alarmy o „innych typach zagrożenia – czyli radiologicznym, lotniczym zdarzają się nawet w dzień np. 30 lipca 2014 r. o 11.00). W Nas – nagle uległo zmianie położenie kilku Grobów na Starych Nekropoliach, pojawili się ludzie Zombi z „interferencją zamiast twarzy”, Kandydaci na radnych mają „kolaż Fotoshopa zamiast twarzy” a grabarze na Cmentarzu Rakowickim SZARŻUJą na zwykłych Gości Cmentarza. Czasy Logiki Płynnej…

Możliwość komentowania jest wyłączona.